فیزیوتراپی در شهر اصفهان بهترین متخصص زنان اصفهان – بهترین متخصص پوست اصفهان – بهترین متخصص مو اصفهان – بهترین متخصص ارتوپد اصفهان – بهترین متخصص ارتوپدی اصفهان – بهترین متخصص جراح پلاستیک اصفهان – بهترین متخصص بینی اصفهان – بهترین متخصص داخلی اصفهان – بهترین متخصص اطفال اصفهان – بهترین متخصص کودکان اصفهان – بهترین متخصص مفاصل اصفهان – بهترین متخصص روماتیسم اصفهان – بهترین متخصص روماتولوژی اصفهان

اگر شما هم برای فیزیوتراپی و درمان خود به یک کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان نیاز دارید، کلینیک سالار که یکی از بهترین کلینیک های فیزیوتراپی در ایران و اصفهان است، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان برای درمان است. متخصصین ما با بروزترین دستگاه ها برای سلامتی شما تلاش خواهند کرد تا در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه کمتری نسبت به سایر کلینیک های فیزیوتراپی سلامتی خود را بدست آورید. ما آماده ارائه خدمات و درمان شما در کلینیک فیزیوتراپی با بهترین امکانات موجود در شهر اصفهان هستیم. سالار به عنوان بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان دارای شهرت بسیاری است و رضایت حداکثری بیماران گواه این موضوع است. اگر نیاز به درمان مداوم در یک کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان را دارید و یا نیاز به مشاوره درمانی فیزیوتراپی دارید با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما شما را یاری کنند.

 

فیزیوتراپی زانو در اصفهان

.

فیزیوتراپی در اصفهان

فیزیوتراپی Physical Therapy شاخه ای از علم پزشکی است که هدف از آن استفاده از روش های فیزیکی غیر تهاجمی بدون آسیب وارد کردن به بافت ها بمنظور بهبود عملکرد سیستم حرکتی فرد و رساندن آن به وضعیت قبل از بیماری است.

فيزيوتراپی حوزه ای از پزشکي است که در درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی کاربرد دارد و هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توان‌بخشی و ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه است. در فیزیوتراپی از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، تمرینات دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی مانند سرما و گرما برای اهداف درمانی استفاده می شود.

فیزیوتراپیست برای درمان از روش های متفاوتی بهره می گیرد مانند:

تجهیزات مکانیکی-جریان‌های الکتریکی-مانورهای دستی-تمرینات ورزشی-عوامل فیزیکی-و …

فیزیوتراپی خدمتی بسیار ارزشمند برای درمان بیماران است. خدمات فیزیوتراپی در جهت بهبود سلامت جامعه بخصوص در میان افراد ناتوان و سالمند است که تنها باید توسط فیزیوتراپیست آموزش دیده در دانشگاه انجام گیرد.

فیزیوتراپیست ها با بررسی و تشخیص مشکل بیماران برنامه درمانی مخصوص به آن ها را تنظیم می کنند.

فیزیوتراپی

کلینیک سالار بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی نوعی درمان فیزیکی است و گاهی اوقات به فیزیوتراپیست ها درمانگران فیزیکی نیز می گویند. فیزیوتراپی یک حرفه پیشرو و مبتنی بر شواهد در حیطه سلامت فیزیکی افراد است که در کلینیک های فیزیوتراپی به درمان بیماران می پردازند و انواع زیادی از جراحت ها و بیماری ها را درمان می کند و سلامتی عمومی شما را ارتقا می دهد.

این حرفه یک حرفه تحت نظارت است و در گروه حرفه های بخش سلامت قرار دارد و عناوین فیزیوتراپیست و درمانگر فیزیکی عناوین محفوظی هستند که استفاده از آنها باید طبق قانون BC باشد.

فیزیوتراپیستها در بررسی و بازیابی موارد زیر به شما کمک می کنند:

قدرت-استقامت-حرکت-توانایی های فیزیکی

این موارد ممکن است که تحت تاثیر یک بیماری، جراحت یا معلولیت قرار گرفته باشند که با کمک فیزیوتراپیست ها می توان آن ها را درمان کرد. فیزیوتراپیست برای کمک به شما در کنترل و پیشگیری از بسیاری از مشکلات فیزیکی با پزشک شما همکاری می کند. کلینیک سالار با به کارگیری بهترین فیزیوتراپیست ها در بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان در راستای بهبود بیماران در تلاش است.

این مشکلات ممکن است بر اثر موارد زیر رخ دهد:

ورزش-بیماری-کار-بالا رفتن سن-عدم تحرک در طولانی مدت و …

فیزیوتراپی علمی است که نه تنها در بهبود کیفیت زندگی افراد نقش دارد، بلکه میتواند از ایجاد آسیب هم پیشگیری کند. هم بخشی از سیستم توانبخشی است و هم در مراقبت های حاد نقش دارد. به علاوه در حفظ عملکرد های حرکتی، مدیریت بیماری های مزمن و آموزش به بیمار و مراقب او، هم فعالیت می کند.

چت با ما در واتساپ

.

تعریف فیزیوتراپی

از نظر انجمن جهانی فیزیوتراپی تعریف این گونه است که:

فیزیوتراپی به فرد کمک می کند تا توانایی هایش را افزایش دهد، یا در شخصی که بیماری پیش رونده مثل ام اس دارد توانایی هایش را حفظ کند و یا در کسی که یکسری از توانایی هایش را از دست داده است فعالیت ها و توانایی های جایگزین پیدا کند و به فرد آموزش های لازم را جهت حفظ حداکثر استقلال بدهد.

در هر مرحله ای از زندگی افراد ممکن است مشکلاتی پیش بیاید، فیزیوتراپی می تواند به این افراد کمک کننده باشد مثلا وقتی یک نفر بخاطر تصادف، بیماری و … توانایی جسمی و حرکتی اش را از دست داده است، می تواند با کمک فیزیوتراپی سلامتی خود را بدست آورد.

کلینیک فیزیوتراپی

کلینیک فیزوتراپی محلی برای خدمات فیزیوتراپی به بیماران است. بعضی از افراد فکر می کنند فیزیوتراپی همان ماساژ دادن است با ماساژ دادن یکسان است یا گاها از رشته فیزیوتراپی به عنوان رشته ای یاد می شود که بیماری ها را با جریان برق در کلینیک های فیزیوتراپی درمان می کنند. اما اگر به معنای خود واژه فیزیوتراپی توجه کنیم، فیزیکال تراپی از دو واژه فیزیک + تراپی به معنای درمان ساخته شده است.

این کلمه را دو نوع می شود معنا کرد که هر دو صحیح هستند:

استفاده از قوانین فیزیک برای درماندرمان فیزیک بدن انسان

برق درمانی یا همان الکتروتراپی و انجام تکنیک های ماساژ برای درمان بیماران تنها بخشی از فیزیوتراپی است که فیزیوتراپیست ها در کلینیک های فیزیوتراپی با توجه به شرایط بیمار از آن ها استفاده می کنند. یک شخص ورزشکار یا یک کودک یا سالمندی که مشکلات متفاوتی دارد و  افراد مختلفی ممکن است به فیزیوتراپی احتیاج پیدا کنند.

کلینیک فیزیوتراپی

لزوم استفاده از فیزیوتراپی در اصفهان

در بسیاری از موارد اشخاص زمانی که آسیب می بینند به فیزیوتراپیست مراجعه می‌کنند. فیزیوتراپیست در کلینیک های فیزیوتراپی با روش های درمانی مناسب به آنان کمک می‌کند که در کمترین زمان ممکن، بهبود یابند و دردشان تسکین یابد و مجدداً به سطح قبلی توانایی حرکتی خود بازگردند.

این آسیب‌ها ممکن است به اندام مختلفی وارد شده باشد:

عضلات-مفاصل-بافت‌های نرم بدن

درمان‌های فیزیوتراپی هر چه زودتر شروع شود، روند بهبودی سریع تر می شود. فیزیوتراپیست‌ها متخصصان آموزش‌دیده ای می باشند که در کلینیک های فیزیوتراپی  به بیماران  خود کمک می‌کنند تا به بیشترین سطح فعالیت و توان حرکتی خود برسند.

بهترین فیزیوتراپیست اصفهان

فیزیوتراپیست ها از ارائه دهندگان اصلی خدمات سلامت هستند به این معنی که آنها می توانند مشکل فرد را بررسی و درمان کنند و نیازی نیست که افراد از جای دیگری به فیزیوتراپیست ارجاع داده شوند.

فیزیوتراپیست ها با در نظر گرفتن شرایط بیمارن به آن ها کمک می کنند تا کیفیت زندگی آنها افزایش یابد.

این شرایط می تواند از قبیل موارد زیر باشد:

فیزیکی-روانی-عاطفی-اجتماعی و …

فیزیوتراپیست ها در درمانگاه های فیزیوتراپی بیماران را معاینه و ارزیابی می کنند، و با توجه به یافته های خود قضاوت بالینی و پیش آگهی بیماری و برنامه درمانی را تعیین می کنند. فیزیوتراپیست با در نظر گرفتن اولویت های بیمار اهداف درمانی را مشخص می کند و راه کارهایی را برای مدیریت مشکل توسط خود بیمار ارائه می دهد تا بتواند به سلامت بازگردد.

فیزیو تراپیست ها نیازمند قدرت بدنی مناسب هستند چرا که در بسیاری از مواقع باید پوزیشن های خاصی به بیمار بدهند یا نیروی زیادی مثلا برای کشش بافت وارد کنند. داشتن روابط اجتماعی خوب و توانایی جلب اعتماد بیمار و صبور بودن از دیگر ویژگی های یک فیزیوتراپیست است که او را در جهت رسیدن به اهداف درمانی کمک می کند.

بهترین فیزیوتراپیست

چه کسانی به فیزیوتراپی نیاز دارند؟

فیزیوتراپی در بخش های گسترده و متنوعی برای درمان بیماران فعالیت دارد. برای همین هم افراد با مشکلات متفاوتی به فیزیوتراپی مراجعه می کنند تا سلامتی خود را بازگردانند. ممکن است بیمار یک کودک باشد، یک جوان ورزشکار باشد یا یک سالمند باشد.

از علل مراجعه به فیزیوتراپی می تواند موارد زیر باشد:

کاهش درد-بهبود توانایی های حرکتی فرد-پیشگیری از آسیب های ورزشی-ترمیم آسیب های ورزشی-پیشگیری از ناتوانی-درمان عوارض برخی از جراحی ها-توانبخشی بعد از سکته مغزی-توانبخشی بعد از تصادف-توانبخشی بعد از جراحی-بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن بخصوص در سالمندان-کنترل ادرار و مدفوع-یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعییاد گرفتن چگونگی استفاده صحیح از وسایل کمکییاد گرفتن چگونگی استفاده از عصا یا واکر-تجویز اسپلینت یا بریس

چه زمانی باید به فیزیوتراپی مراجعه کنیم؟

معمولا پزشکان برای بیمار فیزیوتراپی تجویز می کنند. باید توجه داشت که بعضی از بیماری ها مثل سکته ی مغزی یک زمان طلایی ( ۳ تا ۶ ماه اول) برای مراجعه به فیزیوتراپی و استفاده از خدمات توانبخشی دارند که پزشکان مجرب از آن مطلع اند. متخصصان ما نیز در کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان با توجه به زمان طلایی با سرعت عمل بالایی به بهبود سلامتی بیماران می پردازند.

حیطه ی فعالیت فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست به طور کلی در حیطه های زیر به فعالیت میپردازد که در ادامه به توضیح هریک می پردازیم:

بیماری های مغز و اعصاب(نورولوژی)-بیماری های قلبی عروقی و تنفسی-بیماری های روماتیسمی و پوستی-بیماری های ارتوپدی و آسیب های ورزشی-سوختگی-سلامت زنان

کار فیزیوتراپیست ها

هنگامی که شخص دچار  بیماری، آسیب فیزیکی یا ناتوانی خاصی می‌شود، فیزیوتراپیست‌ها به او کمک می‌کنند که بهبود یابد و مجدداً توانایی‌های حرکتی خود را پیدا کند. فیزیوتراپیست‌ها از طریق به حرکت در آوردن بدن، ورزش دادن و انجام تمرینات اصلاحی، درمان‌های دستی و نیز آموزش دادن به بیمار، به او کمک می‌کنند تا از بیماری یا آسیبی که دچار شده است به طور کامل بهبود یابد. فیزیوتراپیستها به ایجاد و حفظ سلامت افراد در هر گروه سنی از کودکان گرفته تا سالمندان کمک می‌کنند و همچنین در کنترل و تسکین دردها و پیشگیری از بروز برخی بیماری‌ها و آسیب‌ها نیز نقش ایفا می کنند. فیزیوتراپی موجب تسریع روند بهبودی پس از آسیب می شود و به افراد کمک می کند تا به فعالیت‌های قبلی خود بازگشته و تا جای ممکن مستقل حرکت کنند.

فیزیوتراپی اصفهان

 فیزیوتراپی در چه بیماری هایی کارایی دارد؟

درد‌های مزمن-درد  ناحیه کمر-درد نواحی تحتانی کمر-درد گردن و آسیب‌های شلاقی گردن (رگ به رگ شدن)-آرتریت-فلج اطفال-ام.اس-بیماری پارکینسون-سکته مغزی-شکستگی استخوان‌ها-بی‌اختیاری ادرار-آرتروز مفاصل-دیابت-درمان‌های فیزیوتراپی-فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپیست‌ها برای تجویز ورزش‌ها و تمرینات مخصوص به منظور تقویت عضلات و بهبود کارایی بدن آموزش‌های عالی دیده اند. فیزیوتراپی ورزشی یکی از مؤثرترین روش‌های درمانی، بازیابی و پیشگیری از آسیب‌دیدگی های ورزشی است. فیزیوتراپیست های شما در کلینیک فیزیوتراپی سالار در اصفهان در تجویز بهترین ورزش‌ها و تمرینات مناسب برای شما تخصص دارند  و به خوبی می‌داند که چه میزان تمرین و با چه شدتی برای این مرحله از توانبخشی شما بیماران اصفهانی مناسب خواهدبود.

رایج ترین متد های درمانی در فیزیوتراپی

• الکتروتراپی یا همان استفاده از جریان های الکتریکی، مغناطیسی، لیزر، اولتراسوند و … است. هر کدام از موارد بالا خواص مخصوص خود را دارند. رایج ترین استفاده هایی که از جریان های الکتریکی میشود تحریک پوست یا تحریک عضله و عصب است و ممکن است برای کاهش درد استفاده شود یا برای تقویت و فعالسازی عضله !

• منوال تراپی شامل یکسری تکنیک های دستی است که با هدف کاهش درد یا ناتوانی اسکلتی عضلانی استفاده می شود.

• تمرین درمانی شامل یکسری تمرینات است که مخصوص هر فرد داده می شود و با کاهش التهاب( در صورت وجود)، حفظ دامنه ی حرکتی وبهبود قدرت و استقامت عضلانی به کاهش علائم یا بهبود عملکرد کمک می کند.

• هیدروتراپی بطور خلاصه دو خاصیت مهم آب در رابطه با این موضوع؛ کاهش وزن بدن در آب و از طرفی ایجاد مقاومت در برابر حرکت است. کاهش وزن بدن در آب باعث می شود که وزن روی مفاصل کم شود و فشار کمتری به آنها وارد شود که اهمیت این مسئله را در بیماری های تخریب مفصلی مثل آرتروز شاهد هستیم . از طرفی ایجاد مقاومت توسط آب باعث می شود که تمرینات کمی با مقاومت انجام شود.

بهترین کلینیک فیزیوتراپی اصفهان

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

 

خدمات کلینیک فیزیوتراپی

درمان دردهای مفصلی-درمان دردهای عصبی-درمان دردهای عضلانی-فیزیوتراپی آسیب های ورزشی-درمان آرتروز زانو-درمان آرتروز گردن-درمان آرتروز کمر-درمان دیسکوپاتی-برطرف کردن لنگیدن-برطرف کردن خشکی های مفصلی-فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی منیسک-فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی لیگامان زانو-درمان خواب رفتگی دست ها ناشی از تنگی کانال مچ دست

کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

کلینیک سالار با پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های مدرن و با قیمتی ارزان به درمان بیماران اصفهانی می پردازد. اگر شما هم به دنبال بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان هستید می توانید با مراجعه به کلینیک سالار و استفاده از متخصصین ما به درمان بیماری خود بپردازید. رضایت بیماران قبلی ما دلیلی بر کیفیت بالای خدمات کلینیک فیزیوتراپی ما است. ما به بیماران اصفهانی کمک خواهیم کرد تا در سریع ترین زمان ممکن مشکلات سلامتی خود را با روش های فیزیوتراپی بر طرف کنند و بهبودی کامل پیدا کنند. کلینیک فیزیوتراپی سالار در اصفهان با هدف یاری و درمان بیماران اصفهانی مشغول به فعالیت است و در راستای سلامت بیماران تلاش می کند.

مقالات

فیزیوتراپیکلینیک فیزیوتراپی

11
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
drphysio-adminاحمدیاصفهانمهدویزهرا Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
حسن
Guest
حسن

ممنون از کادر مجرب کلینیک طبیب‌ . من راضی ام

drphysio-admin

خوشحالیم

محمودیان
Guest
محمودیان

بهترین کلینیک فیزیوتراپی اصفهان

drphysio-admin

لطف دارین

زهرا
Guest
زهرا

آیا با بیمه های تکمیلی هم قرارداد دارین ؟ بیمه آتیه سازان اصفهان

drphysio-admin

بله

مهدوی
Guest
مهدوی

هزینه فیزیوتراپی برای هر جلسه را بگین لطفا

drphysio-admin

درود در واتساپ نسخه خود راارسال کنید

اصفهان
Guest
اصفهان

فیزیوتراپی کف لگن در اصفهان تو کلینیک طبیب انجام میشه؟

drphysio-admin

با سلام بله فیزیوتراپی کف لگن بصورت تخصصی انجام میشه

احمدی
Guest
احمدی

دکتر نادری بهترین دکتر فیزیوتراپی اصفهان. مننون از زحمات

چت درواتساپ